Komunikaci přes internet využíváte k domluvě, běžnému povídání, nebo například při hraní. Můžete mezi sebou komunikovat písemně, ale o tom dnešní článek není. Všichni totiž jistě znáte Messenger i Whatsapp, dokonce to jde i přes Instagram či Snapchat.
Komunikace je však také o tom, že můžete využít mikrofon a povídat si s ostatními, případě použít i kameru. Opět je zde vhodné zmínit Messener, který nabízí funkci telefonování. Můžete tak volat s kamerou i bez a popovídáte si stejně dobře, jako kdybyste mezi sebou telefonovali.
Také uživatelé iOS si oblíbili FaceTime, skrz který komunikují s dalšími uživateli tohoto systému. Nicméně i FaceTime byl v jednu chvíli velmi oblíbenou a používanou aplikací, dokud nepřišel problém se zabezpečením.
Starý dobrý program, který se vám v počítači nikdy nevypne, ani kdybyste milionkrát chtěli, neboli Skype. Využívali jste ho jako malé děti a stále se jako program drží. Pokud jste překonali i horor „Odebrat z přátel“, bez problémů vám Skype bude stačit na hlasovou komunikaci. Stejně tak můžete využít i webovou kameru, která bohatě postačí, přestože obraz nebude příliš kvalitní.
Především pro hráče však existuje další komunikační program, který je pro hlasovou komunikaci asi nejlepší, navíc zde můžete zjistit i pár dalších informací. TeamSpeak je portál, na kterém pomocí adres naleznete správné stanoviště a zde se v tzv. „Roomu“ připojíte, například mezi své přátele. Můžete si zaplatit svou adresu, upravovat si ji, pojmenovat různé Roomy a přidávat ostatním hodnosti. Na TeamSpeaku se vám navíc vpravo dole neustále aktualizuje váš „ping“, neboli odchylka, která řídí rychlost vašeho internetu, a tedy i komunikace.
Také je na stejném principu fungující program Discord, kde se taktéž pohybují především hráči. Zde je výhodou například možnost pouštění písní ve vašem Roomu, což jsou různé boty z portálu Twitch. V tomto případě záleží na vás, co budete preferovat.