Začněme režimem. Denní režim můžeme začít pomalu nastavovat s prvními masozeleninovými příkrmy, tedy od 4. Měsíce u nekojených a od 6. Měsíce u kojených dětí. Naučte se příkrm podávat ve stejnou denní dobu. Dítě tak bude vědět, kdy přesně přijde čas příkrmu, který je vhodné začít podávat jako oběd. Dále až připojíte ovocný příkrm a obilnou nebo rýžovou kaši, bude jí dítě vyžadovat každý den zhruba ve stejnou dobu. Tím získáte možnost plánovat váš čas, když budete vědět v jakou hodinu je třeba pauza na jídlo. Při dodržování stejných časů, bude na jídlo připraveno i vaše dítě a nebude mít problém přijímat jej lžičkou. Čas podávání jídla ovšem nedodržujte striktně, ale orientačně. Dítě v období růstového spurtu může mít hlad o něco dříve než v jiné dny. Režim nastavte také v ostatních činnostech, jako jsou procházky, čas vyhrazený pro spánek a večerní koupání.
Když už se vám podaří nastavit určitý režim, nezapomeňte na rituály. Každá činnost by měla mít svůj rituál, tedy řád a postup, jakým je činnost vykonávána. Postupy se snažte měnit co nejméně. Při dodržování stejných postupů, bude vaše dítě vědět, co následuje a co bude. Získá tak jistotu nad tím, co bude a výrazně jej to zklidní. Například pokud budete před každým jídlem lžičkou nasazovat dítěti bryndáček, bude vědět, že nyní nastává čas, kdy bude jíst pomocí lžičky.
Výchova dítěte a péče o malé dítě je velmi složité období v našem životě, vše je nové a mnohdy i hektické. Usnadněte si život váš i vašeho dítěte pomocí stanovení řádu a rituálů, které jsou pro dítě velmi důležité. Získá tak přehled o činnostech, které děláte a bude vědět, co přesně bude následovat. Kromě drobných rituálů si můžete vytvořit také nějaký speciální, který bude jenom váš a na který se bude dítě smět těšit, například hraní nějaké rodinné hry v pátek večer, fantazii se meze nekladou.